Monitoring GPS samochodów osobowychSamochody osobowe to najbardziej popularny środek transportu na świecie i praktycznie każda firma posiada samochody służbowe, które wymagają skutecznej kontroli, bez której nawet we flocie składającej się z jednego samochodu mogą pojawić się problemy. Ważnym elementem efektywnego zarządzania flotą jest dostępność do informacji operacyjnych na temat stanu i lokalizacji środka transportu, a w dostarczeniu takiej informacji pomoże pakiet programowo-sprzętowy Autotracker.

 

Wdrożenie systemu Autotracker pozwala na zdalne kontrolowanie lokalizacji służbowych samochodów w czasie rzeczywistym, sprawdzać i analizować historię przemieszczania dla każdego przedziału czasu. Istnieje możliwość otrzymywania informacji z komputera pokładowego i magistrali danych pojazdu. W razie potrzeby można zdalnie ograniczyć użytkowanie pojazdu, blokując uruchomienie silnika.

 

Użytkownik monitorujący lub dyspozytor kontrolujący obiekt, może absolutnie z dowolnego komputera z dostępem do Internetu, wejść w online klient My Autotracker za pomocą swojego osobistego loginu i hasła. W kliencie online znajduje się raport, który zawiera wyczerpujące informacje na temat ruchu środka transportu. Dowolny użytkownik pakietu oprogramowania Autotracker może wprowadzić na mapę własne obiekty i otrzymywać raport o tym, że dany pojazd znajduje się w określonych punktach. Zostaną Państwo również poinformowani o nieprzestrzeganiu ustalonego ograniczenia prędkości, o odchyleniach od ustalonej trasy, czasu postojów i przystanków.

 

Raport można otrzymywać poprzez e-mail i/lub SMS/Telegram, po wystąpieniu zdarzenia (w trybie online) lub w określonym przedziale czasowym.

 

Wdrożenie systemu Autotracker pozwala obniżyć koszty operacyjne utrzymania floty poprzez optymalizację pracy dyspozytora, ulepszenie i automatyzację logistyki, wyeliminowanie niewłaściwego użytkowania pojazdów, oszczędność materiałów pędnych i smarów oraz innych zasobów związanych z eksploatacją środków transportu. Konsekwencją prawidłowego korzystania z systemu Autotracker będzie zwiększenie ilości oferowanych przez Państwa firmę usług.

 

Pakiet oprogramowania i sprzętu Autotracker pozwala wykonywać następujące zadania:

  • kontrola lokalizacji;

  • kontrola lokalizacji pojazdu w określonej strefie (wizyta klienta, punktu sprzedaży itd.);

  • kontrola ruchu i przystanków;

  • obecność przycisku alarmowego;

  • zdalny odczyt informacji z czujników pojazdu;

  • zdalne blokowanie silnika.