Transport wodnySystem Autotracker oferuje kontrolę położenia obiektów (statków) dowolnych rozmiarów. Wymagania dotyczące stosowania systemu kontroli statków są właściwie takie same jak dla transportu lądowego. Jednak wodne magistrale często znajdują się poza obszarem pracy sieci komórkowych, właśnie dlatego ważne jest wyposażenie w pojemne urządzenie do przechowywania danych, które gromadzi urządzenie telemetryczne.

 

Kierownictwu portów morskich i rzecznych Autotracker daje możliwość ustalania gdzie dokładnie znajdują się różne obiekty ruchome, w obszarze wodnym lub terytorium portu i magistrali wodnych, a także trasę śledzenia obiektu i szacowany czas przybycia. Niezaplanowane przystanki, awarie, a nawet przecieki paliwa, te wszystkie informacje będą dostępne w czasie rzeczywistym, dzięki temu, że trafią do dyspozytorni i będą widoczne w systemie.

 

 

Kontrola paliwa w zbiornikach odbywa się zgodnie z zasadą podobną do realizowanej w transporcie lądowym. Nasza firma ma już doświadczenie we wdrażaniu czujników poziomu paliwa na statkach:

  • kontrola zamknięcia przedziału ładunkowego/kontenera;

  • kontrola poziomu płynów w tankowcu;

  • kontrola temperatury w kontenerze ładunkowym;

  • wideokontrola Państwa ładunków w kontenerze.

 

Dane, z których korzysta system Autotracker mogą pochodzić z dowolnego system zarządzania statkami.