Kontrola GPS w ciągnikach, kombajnach, przyczepach i innym sprzęcie rolniczym


W warunkach rosnącej konkurencji i powszechnego wdrażania nowoczesnych technologii w produkcji rolnej, istotnego znaczenia nabiera kwestia obniżenia kosztów produkcji.

 

Jednym z ważnych urządzeń obniżających koszty produkcji jest zastosowanie systemów kontroli GPS sprzętu rolniczego Autotracker Agro. Nie jest tajemnicą, że koszty materiałów pędnych i smarów stanowią znaczną część kosztów produkcji rolnej, sięgających czasem 30%.

 

Głównymi składowymi systemu Autotracker Agro jest wyposażenie kombajnów i ciągników w urządzenie GPS, czujnik poziomu paliwa, identyfikację naczepy, a także naniesienia na elektroniczną mapę pola i obszarów uprawnych gospodarstwa.

Sprzęt monitorujący GPS stosowany w rolnictwie

 

 

Wieloletnie doświadczenie w stosowaniu naszego systemu pozwala śmiało mówić o realnym osiągnięciu 30-40% oszczędności, jeżeli chodzi o koszty eksploatacyjne w pracy gospodarstwa rolnego, a to pozwala osiągnąć do 10% wzrostu rentowności całego przedsiębiorstwa.

 

 

Ponadto, przy pomocy pakietu oprogramowania i sprzętu Autotracker Agro możliwe staje się rozwiązywanie całego zakresu zadań:

  • określenie w czasie rzeczywistym lokalizacji i trybu pracy sprzętu (wyłączenie przetwarzania „obcych” pól, jaki rodzaj pracy będzie wykonywany i na jakim konkretnie obszarze);

  • określenie miejsca, zakresu i rodzaju wykonanych prac;

  • dokładny pomiar ilości zatankowanego paliwa, zużycia (automatyczne zestawienie danych z czujników przepływu ze stacji paliw lub cysterny z paliwem, wpływającym do zbiornika maszyny rolniczej, całkowite wyeliminowanie wycieku paliwa lub „niedotankowania” paliwa).

  • kontrola pracy motogodzin sprzętu z uwzględnieniem współczynnika biegu jałowego i trybu pracy;

  • wykluczenie przypadków kradzieży upraw lub nawozów z automatyczną sygnalizacją zatrzymań sprzętu poza odpowiednimi strefami (winda, własne pole).